Coach

Mogę być coachem Twojej zmiany, coachem Twojej świadomej obecności w życiu i biznesie – jeżeli postanowisz mnie do tej roli zaprosić.

 

 

ja2

Koncepcja świadomej obecności zakłada pełnię Twoich możliwości i pełnię Twojego wpływu, które rozwiniesz przy moim profesjonalnym wsparciu.

Prowadzę coaching zorientowany na skuteczne i trwałe zmiany w życiu i w biznesie.

Doświadczenie pozwala mi gwarantować skuteczność – pod warunkiem, że jej potrzebujesz i pragniesz.

Będę towarzyszyć Ci w procesie rozwoju do punktu, w którym będziesz mieć to, co w danym czasie pragniesz mieć. Aby to zrobić, warto to najpierw dookreślić – to pierwszy krok w rozwoju świadomości i podejmowaniu decyzji o zmianie.

Aby go zrobić – warto się umówić.

UMÓW SIĘ Z COACHEM ZMIANY


Mądrość, pozwalającą na wyznaczenie kierunków i dokonanie zmiany w Twoim życiu  – nosisz w sobie
. Wiesz najlepiej, czego potrzebujesz. Wiem, jak Ci pomóc tę wiedzę wydobyć, usystematyzować i zarządzić niezbędnymi do jej wykorzystania procesami tak, aby skutecznie dokonać zmiany. Jakiejkolwiek zmiany pragniesz, takiej, która jest teraz możliwa.

Możesz dziś to, co możesz – i to, czego się po sobie jeszcze nie spodziewasz. Ważne, żeby to właściwie ocenić. Jeżeli chcesz móc więcej, musisz się wysilić, podjąć trud. Akceptacja tego stanu rzeczy jest fundamentem skutecznej zmiany.

W dalszym procesie akceptacja całkowitej odpowiedzialności za własną rzeczywistość i konfrontacja z własnymi zahamowaniami – doprowadzą do braku ograniczeń we wszelkich zamierzeniach. Wtedy dopiero poczujesz tę moc, że możliwe jest wszystko. Istotne jest to, aby nie była to myśl dysonalna.

Zmieniasz to, co masz, nie to, czego nie masz.

To, kim jesteś, nie to, kim myślisz, że jesteś.

To, co jest możliwe do zmiany, w kierunku możliwym dla Ciebie tu i teraz.

Powodzenie zmiany zależy od jakości punktu wyjścia. Dotyczy to zarówno przekonań światopoglądowych, przeświadczeń o sobie i życiu osobistym, przekonań o możliwościach, jak i zamierzeń – i Twojej gotowości na ich przekształcenie.

Zarządzasz tym co masz, nie tym, czego nie masz. A masz dziś więcej niż myślisz.

Nie wszystko teraz masz, nie wszystko potrafisz – ale masz i potrafisz dość, by podjąć decyzję o zmianie.

Nie wszystko teraz możesz, nie wszystko potrafisz – co nie znaczy, że istnieją dla Ciebie jakiekolwiek ograniczenia poza tymi, które przechowujesz w umyśle.

Jednak w obliczu zmiany nie wystarczy tylko zacząć inaczej myśleć, najmocniej chcieć. To wspiera, ale nie wystarczy. Przekształcenie nawyków myślowych wymaga nie lada wysiłku.

Polecam rezygnować z tak modnych dziś obciążeń stawianych sobie wielkich wyzwań, ponieważ sama zmiana jest wyzwaniem wystarczającym. Pomyśl, jakim obciążeniem bywa przeświadczenie, że wszystko już teraz jest możliwe, gdy w obecnej rzeczywistości z różnych przyczyn, wydaje Ci się, że nie możesz prawie nic…

Pomagam Ci to uporządkować i traktować zmianę naprawdę poważnie.

Praca ze mną nie należy do doświadczeń łatwych. Zadaję niewygodne pytania i działam prowokatywnie. Wydobywam fakty, rozbijam przekonania i przeświadczenia. Pomagam Ci poszerzać perspektywy i możliwości, co nie jest przyjemne, gdyż kwestionuję sens Twoich przyzwyczajeń. Pracujemy rzetelnie, docieramy do sedna Twoich zasobów i do sedna możliwej ich zmiany. W efekcie procesu docierasz do punktu, który określasz w procesie jako pożądany.

Nie chcę mówić: co celu. Jestem tym niepoprawnym coachem, który uważa, że bez sensu jest wyznaczać sobie cele jak się nie wie, kim się jest i dokąd się zmierza. Najpierw warto mieć świadomość własnej tożsamości i misji – tego najczęściej dotyczą procesy coachingowe.

A kto już wie, kim jest i wie, po co jest – nie potrzebuje coacha co osiągania celów :-)

Komentarze są wyłączone.